O zvířatech existují různé mýty. O kočce například to, že miluje mléko. Sice jej mají rádi, ale nemělo by se jí podávat, jelikož nemá ve střevech trávící enzymy a potom tedy způsobují kočičce špatné trávení.
Jedná se o masožravce a po celou dobu svého života potřebuje velice kvalitní krmivo. Nedokáže trávit rostlinné složky jako například člověk nebo pes. Má úplně jinak uzpůsobené střevo, takže by se měl dbát velký důraz na maso. V krmivu by tedy měl být největší poměr masa. Podle toho poznáme kvalitu krmiva. Méně kvalitní krmiva mívají označení „masová moučka“. Krmivo obsahuje i další složky jako je vláknina, bílkoviny, tuky a sacharidy, vitamíny, minerály. Když pořídíme nějakou kvalitní potravu, tak je to v ní namixováno tak, aby tam bylo ode všeho trochu a my tak nemuseli doplňovat další potřebné živiny.
Jídlo můžeme rozdělovat na suché a mokré. Mezi mokré zařazujeme konzervy a mezi suché granule. Granule obsahují i jiné věci. Mohou obsahovat další věci jako například lososový olej, který je velice vhodný na to, aby kočka měla kvalitní srst a kůži – omega 3 mastná kyselina.
Jestliže nechceme kupovat granule nebo konzervy, tak můžeme začít doma pro naše zvířátko vařit. Pokud se takto rozhodneme, tak bychom měli mít širší vědomosti.
Pokud máte doma lovce, který si rád venku chytne myšku, tak se nemusíte obávat. Lov je pro kocoura/kočku hrou a lovení milují. Nemusíme je tedy nějak hlídat.
Proč jí kočka trávu? Lépe pak vyvrátí chlupy, které při olizování pozře.
Servírovat jídlo bychom měli do vždy čisté misky. Měla by být široká. Opravdu dbejte na hygienu nádob, ze které se poté nají.
Voda je také velice důležitá. Musíme zajistit pravidelný přísun vody.
Pravidelnost jídla záleží na kočce. Na obalu najdeme návod, kolik potravy jí dát. Dávat jí můžete dvakrát denně nebo pouze jednou. Záleží spíše na tom, jak je zvířátko hladové.