Možná i právě vy jste se někdy zamysleli nad tím, jak asi funguje taková práce lidem, kteří trpí nějakým postižením a jaké je jejich finanční ohodnocení. Právě na tuto problematiku jsme se dnes rozhodli zaměřit a přiblížit vám ji a to alespoň okrajově.Určitě je každému z nás jasné, že pokud člověk trpí nějakým postižením a to ať už se jedná o postižení sluchové, zrakové nebo tělesné či jakékoliv jiné, určitě to pro daného člověka není nic snadného. Takoví lidé to nemají v životě jednoduché a to ani doma a ani v práci.
Často mají problém nějakou tu práci vůbec sehnat, jelikož drtivá většina firem takové lidi prostě zaměstnávat nechce.
Stát proto zavedl to, že firmy, které zaměstnávají, nebo budou zaměstnávat tělesně postižené, budou dostávat více peněz. Za takto obsazené místo zaměstnavatel dostane od státu o dva a půl tisíce korun více, na co už samozřejmě hodně firem slyší. V přepočtu je to tedy okolo 12 tisíc měsíčně. Pokud by totiž stát něco takového nezavedl, postižení lidé by mohli o práci začít hojně přicházet, jelikož by je firmy začaly propouštět.
Tvrdí se, že jestliže je člověk nějak nemocný, měl by ležet doma. Dokonce s nástupem zvýšeného finančního ohodnocení přichází novela zákona s tím, že budou pravidla pro lidi na nemocenské mnohem přísnější. Někteří lidé si totiž vezmou nemocenskou dovolenou jen proto, aby mohli vyrazit někam na dovolenou, a nijak neřeší to, jestli je někdo přijde zkontrolovat či nikoliv.
Mělo by to fungovat tak, že lidé na nemocenské by měli mít stejný režim jak ti, kteří berou dávky v nezaměstnanosti. Mělo by to vypadat tak, že takový člověk by měl pobývat doma a ven chodit jen na vycházky a to stanovené v čase lékařem. Na úřad práce se bude muset také nově nosit i neschopenka potvrzená lékařem.
Jaké změny ještě do budoucna přijdou je zatím jen ve hvězdách.