Technik si rychle nasadil na ramena batoh, vytáhl M9 a se svou skupinou se rozeběhl přímo vstříc plné palbě. Jakmile se jim podařilo dostat se do chvilkového bezpečí v úkrytu, zběžně popadl svůj laptop a začal do cílového serveru vysílat rootkit, zatímco mu kulky svištěly na hlavou.
Nějak tak by mohl vypadat akční film či hackerův sen, ale nenechte se zmást – Armádní kybernetický institut West Point cvičí své rekruty přesně tímto stylem. Na Thotcon Hacker konferenci v Chicagu získali zúčastnění první náznaky toho, jak by v budoucnu mohly vypadat elitní jednotky. Komerční válka by se mohla zformovat do podoby kybernetické, vývoj techniky by se zaměřil na její infiltraci.
Důležité mise mají malou šanci na úspěch, pokud není jejich provedení výsledkem tvrdého tréninku a důsledného systému a Armádní kybernetický institut, působící pod americkou armádou, se zaměřuje na nejmodernější způsoby síťové infiltrace. Ve své 25 minutové prezentaci na Thotcon popsali major Natalie Vanatta a kapitán Erick Waage cvičení, která se provádějí na 1000 čtverečních mil v Mohavské poušti.
Výzkumníci institutu už vytvořili simulace, které předvedli zúčastněným. Navzdory tomu je však jejich momentálním největším zájmem sledování a předvídání nových technologických trendů, aby zajistili maximální efektivitu a modernizaci americké obrany.
V průběhu jejich prezentace umožnili posluchačům přihlížet, jak jejich elitní jednotky hackerů pracují. Bylo zdůrazněno, že jejich výsledky jsou potřeba k obeznámení se s technologiemi a znalostmi všech nepřátelských jednotek. Rovněž uvedli, že jako optimální přístup k dosažení potřebné technologické úrovně vidí přísun zkušeností ze soukromého sektoru, ačkoliv se jedná o neobvyklý a možná riskantní postup.
Dokonalá integrace hackerských útoků do válečných praktik je ještě stále daleko, ale americká armáda a Kybernetický institut stále tvrdě pracují na tom, aby byla jejich obrana v případě konfliktu připravená.